Pomoc dla Wenezueli: wielkopostna kampania solidarności kolumbijskiej Caritas

"Wykluczeni i zmarginalizowani są naszymi braćmi... Dzielcie się z radością!" - to hasło kampanii kolumbijskiej Caritas niosącej pomoc wenezuelskim imigrantom i repatriowanym Kolumbijczykom.

Konferencja Episkopatu Kolumbii przy pomocy krajowej Caritas rozpoczęła wielkopostną kampanię solidarności, która w tym roku zbierze fundusze na pomoc dla wenezuelskich imigrantów i repatriowanych Kolumbijczyków. "Wykluczeni i zmarginalizowani są naszymi braćmi... Dzielcie się z radością!" - to hasło tegorocznej kampanii, zaczerpnięte z wypowiedzi Papieża Franciszka.

Kryzys gospodarczy i społeczny, w którym Wenezuela jest pogrążona od czterech lat, zmusił wielu jej mieszkańców do szukania schronienia w Kolumbii i powrotu wielu Kolumbijczyków do swego rodzinnego kraju. W centrach pomocy otrzymują wsparcie. Żywność, lekarstwa, opieka medyczna, narzędzia do pracy i artykuły gospodarstwa domowego, a także pomoc w znalezieniu mieszkań są najpilniejszymi potrzebami - wyjaśnił podczas konferencji prasowej bp Victor Manuel Ochoa, ordynariusz diecezji Cúcuta, jednej z najbardziej dotkniętych problemem imigrantów. Jednocześnie podkreślił, że kampania ta jest również okazją, aby wyrazić wdzięczność Wenezuelczykom za ich solidarność w latach, gdy Kolumbijczycy byli imigrantami w ich kraju.

Według oficjalnych danych, w ciągu ostatnich 18 miesięcy, do Kolumbii przybyło około 660 tysięcy Wenezuelczyków.

lgo/ rv, fides

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao