reklama

Prałat Opus Dei w Argentynie

Ks. prał. Fernando Ocáriz przyleciał do Argentyny 3 sierpnia. 8 sierpnia przemieści się do La Paz (Boliwia), a 13 sierpnia do Asunción (Paragwaj). Tego samego dnia zatrzyma się kilka godzin w Santa Cruz de la Sierra (Boliwia). 16 sierpnia powróci z Asunción do Pampeluny.

Fernando Ocáriz  przyleciał na lotnisko Ezeiza razem z ks. Jorge Gisbert i ks Vicente Castro. Został przyjęty ks. Wiktora Urrestarazu, wikariusza regionalnego, oraz innych znajomych.

W "La Chacra" czekała na niego grupa pierwszych członków Dzieła w Argentynie. inni z interioru kraju oraz młodzi, którzy będą pomagać w tych dniach w sprawach organizacyjnych.

Odprawił Mszę. św w kaplicy domu rekolekcyjnego La Chacra. Używał tego samego kielicha jakiego używał s. Josemaria dnia 26 czerwca 1974 r.

W Centro de Estudio y Trabajo La Chacra (CET) miał spotkania ze kilkoma studentkami z Wenezueli, Boliwii i Paragwaju oraz z innych miast Argentyny. Luisa opowiedziała mu o trudnościach by wyjechać z Wenezueli. Ojciec zachęcił wszystkich do modlitwę za Wenezuelę i Nikaraguę towarzysząc Paieżowi Franciszkowi w tej prośbie.

***

Fernando Ocáriz Braña (ur. 27 października 1944 w Paryżu)  jest konsultemor Kongregacji Nauki Wiary,a od 23 stycznia 2017 prałatem Prałatury personalnej Opus Dei.


« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama