Puerto Maldonado: niech Kościół nadal nam towarzyszy

„Obecność Franciszka umocniła nas w tym, czego szukamy." - powiedział po spotkaniu w Puerto Maldonado jeden z liderów peruwiańskich społeczności tubylczych z plemienia Awajún.

"Ciągle walczymy o obronę naszych ziem. Kościół, który wśród nas jest obecny może nam pomóc w tym procesie. A przede wszystkim może kontynuować swoją misję, a więc dawać nam wiarę” - dodał.

W wywiadzie dla włoskiej agencji katolickiej SIR Santiago Manuin Valera podkreślił, że ta wizyta przyniosła wielkie dobro ludom amazońskim, ponieważ umocniła ich w wierze. Ludy te od zawsze kochały naturę, człowieka oraz niebo i zawsze o tę naturę dbały. I właśnie w takim środowisku odnaleźliśmy Boga, zanim Go jeszcze poznaliśmy - powiedział Santiago Manuin.

Przypomniał, że ludy amazońskie szukały już Boga w otaczającej ich naturze zanim przyszli misjonarze. To, co oni im głosili tylko umocniło ich kulturę i wiarę. „Jako katolik – dodał – jestem przekonany, że Chrystus potwierdził dziś Swoją obecność i bliskość z naszymi ludami”. Dodał, że tamtejsze narody doskonale rozumieją tajemnicę Wcielenia, gdyż tego doświadczali w relacji ze środowiskiem. „Natura, człowiek, Bóg są częścią naszej najgłębszej tożsamości” – stwierdził amazoński Indianin.

pp/rv, sir

« 1 »

reklama

reklama

reklama