Spotkanie młodych katolików Półwyspu Arabskiego

W Ras al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęło się spotkanie młodych katolików w wieku od 18 do 35 lat.

Bierze w nim udział około tysiąca młodych ludzi przybyłych z całego Półwyspu Arabskiego: Omanu, Kuwejtu, Bahrainu, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wikariusz generalny dla Południowej Arabii, bp Paul Hinder powiedział Radiu Watykańskiemu, że nie było wcale łatwe zebranie tylu młodych ludzi w jednym miejscu, chociażby ze względu na potrzebę posiadania wiz. Piątek jako dzień wolny w krajach muzułmańskich został wybrany jako pierwszy dzień zgromadzenia. Podobne spotkania były organizowane już w przeszłości: w Dubaju w r. 2009 oraz sześć lat temu w Abu Dhabi. Temat spotkania wiąże się ściśle z hasłem najbliższych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu w Panamie – mówi bp Hinder.

    “Cel jest zawsze ten sam. Chodzi o to, aby zebrać tę młodzież, która żyje w tych krajach, w sytuacji dość szczególnej. Spotkanie ma służyć umocnieniu wiary tych młodych ludzi, dlatego wybraliśmy jako temat słowa skierowane przez Anioła do Maryi: «Nie bój się Maryjo». Aby i oni byli napełnieni łaską Boga oraz żyli bez lęku – podkreślił bp Hinder. Będziemy wspólnie świętować, bawić się, a przede wszystkim budować nawzajem swoją wiarę. My biskupi pragniemy być z nimi, aby wyrazić naszą solidarność i naszą miłość do nich.”

Bp Hinder wskazał też na szczególną rolę Maryi w tym spotkaniu młodych katolików z Półwyspu Arabskiego. Ona uczy w sposób wyjątkowy, jak żyć jako dzieci Boże, rozpalając w świecie miłość, radość oraz pokój – powiedział szwajcarski biskup misyjny.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama