Ukraina, biskupi greckokatoliccy: módlmy się za przyszłe wybory

W związku z wyborami, które mają odbyć się na Ukrainie w 2019 r. biskupi przestrzegają przed niebezpieczeństwami, jakie się z tym wiążą.

Ważną rzeczą jest sprawdzić, jaki jest stosunek kandydatów do poszanowania wartości chrześcijańskich, a w szczególności do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, troski o rodzinę, która jest nierozerwalnym związkiem mężczyzny i kobiety oraz jego zapatrywania na kwestię agresji rosyjskiej na Ukrainę i zachowania integralności terytorialnej – czytamy w liście, jaki synod ukraińskich biskupów grecko-katolickich wystosował do wiernych.

Można ulec pięknym słowom kandydatów, którzy wiele obiecują, ale ich celem nie jest dobro narodu, lecz władza i płynące stąd korzyści. Wyborcy mogą się czuć zmęczeni po tylu latach walki o wolność. Stąd biskupi zachęcają do trwania w dobrym, bez którego nie do pomyślenia jest nie tylko rozwój życia duchowego i osobistego, ale także społeczno-politycznego. I wreszcie przestrzegają przed radykalizacją postaw, gdyż takie zachowanie nie służy dobru, ale nieprzyjaciołom. Postawa taka nie może więc być akceptowana, usprawiedliwiana ani tolerowana.

Dlatego ukraińscy biskupi grecko-katoliccy zachęcają swoich wiernych do modlitwy w intencji ojczyzny oraz wolnych i sprawiedliwych wyborów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama