Ukraina: Marsz w obronie praw dzieci i rodziny

W Kijowie odbył się Marsz w Obronie Praw Dzieci i Rodzin. Wydarzenie organizowane w stolicy Ukrainy jednoczy nie tylko chrześcijan różnych Kościołów i wspólnot religijnych, ale także muzułmanów i Żydów.

Marsz w Obronie Praw Dzieci i Rodzin przeszedł 2 czerwca w godzinach przedpołudniowych przez centrum Kijowa. Organizowany przez Ukraińską Radę Kościołów i Organizacji Religijnych, miał na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa ukraińskiego na obronę praw dzieci i rodzin. 

Mówi bp Vitalij Krywicki, ordynariusz stołecznej diecezji kijowsko-żytomierskiej: „Wspólnie wychodzimy w ten dzień, aby zaświadczyć o tym, że rodzina jest dziełem Boga, a więc Bóg jest autorem rodziny w takiej formie, w jakie spotykamy to w Piśmie świętym, w Koranie, w Torze, w naszych księgach świętych. Wychodzimy, aby zaświadczyć o tym, że rodzina jest święta. Wychodzimy też, aby mówić o tym, że rodzina ma prawo istnieć taką, jaką ją stworzył Bóg”.

Tegoroczny marsz w stolicy Ukrainy odbył się już po raz trzeci. Jego pomysłodawcą był zmarły przed dwoma laty arcybiskup kijowsko-żytomierski Piotr Malczuk.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao