USA: nie milkną apele biskupów w sprawie prawa imigracyjnego

Biskupi amerykańscy ponownie apelują do administracji Donalda Trumpa o zmianę przepisów imigracyjnych i tak zwanej polityce „zerowej tolerancji”.

Biskupi sprzeciwiają się tak zwanej polityce „zerowej tolerancji” względem dorosłych, którzy zostali przyłapani na próbach nielegalnego wjazdu do USA. Osadza się ich w areszcie i rozdziela od własnych dzieci. Czasami dochodzi nawet do separacji matek od niemowląt.

Jak Ameryka długa i szeroka nie milkną apele różnych środowisk, organizacji i celebrytów o natychmiastową zmianę bezwzględnego prawa imigracyjnego. Czołowe miejsce zajmują tu biskupi amerykańscy diecezji położonych nieopodal granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Tam bowiem znajdują się ośrodki dla aresztowanych.

„Dzieci uchodźców należą do swoich rodziców, a nie do rządu czy jakiejś instytucji” – napisał na Twitterze arcybiskup diecezji San Antonio w Teksasie. Arcybiskup Gustavo Garcia-Siller, z pochodzenia Meksykanin, ostrzegł rząd, że kradzież dzieci jest grzechem ciężkim, czynem niemoralnym i czymś złym.

Kard. Timothy Dolan ostro skrytykował prokuratora generalnego Jeffa Sessiona, który w jednej ze swoich wypowiedzi stwierdził, że separacja dzieci od rodziców jest zgodna z Biblią. „Nie wiem, czy powinniśmy przestrzegać prawa, które sprzeciwia się woli Bożej i pozwala odebrać matce dziecko. Jest to niesprawiedliwe, niebiblijne i nieamerykańskie” – stwierdził arcybiskup Nowego Jorku. Inni biskupi zapowiedzieli organizację marszy modlitewnych w swoich diecezjach i wizyty w ośrodkach, w których przetrzymywani są nielegalni migranci.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego, w ciągu ostatnich sześciu tygodni blisko 2 tys. dzieci zostało odłączonych od swoich rodziców.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama