Włochy: 38. pielgrzymka franciszkańska

Po raz 38. z różnych regionów Włoch wyruszyły pielgrzymki franciszkańskie do Asyżu. 2 sierpnia w mieście św. Franciszka spodziewanych jest około 1500 młodych. Oprócz Włochów będą także Chorwaci i Austriacy.

Pielgrzymki trwają 10 dni i bierze w nich udział młodzież związana z duszpasterstwem prowadzonym przez franciszkanów. O przeżyciach, których młodzi ludzie doświadczają w te dni, mówi o. Alessandro Martelli, organizator pielgrzymki idącej z Toskanii.

    “Młodzi rozpoczynają pielgrzymkę ze swoim doświadczeniem, ale wyjeżdżają z Asyżu całkowiecie zmienieni - stwierdził o. Martelli. - Doświadczenie pielgrzymki i związanego z tym wysiłku sprawia, że z ich twarzy spada wiele masek i odkrywamy, że młodzi mają wiele marzeń, dużo energii, wiele pomysłów, ale przede wszystkim potrzebują, aby ktoś im towarzyszył, wysłuchał ich, a przede wszystkim, aby pomógł im w doświadczeniu wybaczenia wszystkich słabości, które niosą przez życie. Przez lata doświadczeń tej franciszkańskiej pielgrzymki widzę, jak dzięki niej ci młodzi ludzie dojrzewają do życia ważnymi wartościami, takimi jak prawość, otwarcie na innych, braterstwo. Potem wracają często do swoich przyzwyczajeń, kłopotów, nie zawsze potrafią zaangażować się w służbę innym, ale na pewno doświadczenie, które zdobyli, pozostawia w nich ziarno, które potem zaczyna wzrastać.”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama