Abp Szewczuk wezwał rodaków do wejścia w Nowy Rok w duchu umiłowania Boga i ojczyzny

Niech miłość Boża towarzyszy nam w nowym, 2019 roku i niech będzie naszym błogosławieństwem - życzył wszystkim Ukraińcom greckokatolicki arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk w orędziu noworocznym.

 Na progu 2019 roku i nowego czasu odczuwamy pewne obawy, podobnie zresztą jak cały świat - stwierdził zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK). Zwrócił uwagę, że Europa przeżywa obecnie stan niepokojów i że być może czeka nas okres niestabilności. Jednocześnie zauważył, że to, co nowe, zawsze wywołuje lęk i naturalny strach. "Dlatego wzywam was wszystkich, aby krok w przyszłość uczynić w duchu miłości do Boga, swojej ojczyzny i do bliźniego" - napisał w swym orędziu świąteczno-noworocznym.

Według arcybiskupa, "potrzebujemy obchodzić ten czas świąt Bożego Narodzenia właśnie w miłości, bo ona zwycięża strach, a nawet, co więcej tylko miłość pomaga nam przeżyć nasze życie w pełni". Autor przesłania przypomniał słowa św. Pawła Apostoła, iż "tam, gdzie jest miłość, nie ma strachu".

"Dlatego w duchu tej miłości, którą Pan, rodząc się w tajemnicy Bożego Narodzenia, otwiera i daje nam, uczyńmy krok w Nowy Rok, w miłości, która nauczy nas nie bać się, ale zwyciężać, która będzie siłą potrzebną do rozwijania się i budowania nowego, lepszego życia" - zachęcił zwierzchnik UKGK.

"Niech miłość Boża towarzyszy nam w nowym roku i niech będzie naszym błogosławieństwem. «Albowiem Bóg tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, ne umarł, ale miał życie wieczne»" - przytoczył słowa z Ewangelii abp Szewczuk. Życzył, aby słowa te stały się powitaniem noworocznym, "z którym wejdziemy w 2019 rok". "Szczęśliwego Nowego Roku i radosnych świąt Bożego Narodzenia" - zakończył swe orędzie arcybiskup większy kijowsko-halicki.kg (KAI/RISU) / Kijów

« 1 »

reklama

reklama

reklama