Amerykańscy sędziowie u Papieża

Papież Franciszek spotkał się wieczorem z uczestnikami konferencji amerykańskich sędziów. Przybyli oni z całego kontynentu, od Argentyny po Kanadę, aby wziąć udział w sesji zorganizowanej przez Papieską Akademię Nauk Społecznych na temat: „Prawa socjalne i nauczanie Papieża Franciszka”.

Uczestnicy konferencji zastanawiają się, jak budować sprawiedliwość społeczną, aby zapewnić ludziom prawo do ziemi, mieszkania oraz pracy?

Watykańskie spotkanie ma posłużyć powstaniu Stałej Rady Panamerykanskiej Sędziów ds. Obrony Praw Socjalnych. Jak mówi prezes Akademii Stefano Zamagani, chodzi tu o znalezienie równowagi pomiędzy zapewnieniem praw obywatelskich, socjalnych oraz ekonomicznych.

Stefano Zamagni – potrzeba szacunku dla wszystkich praw

    “Nie wystarczy powiedzieć ludziom: «masz prawo do jedzenia», «masz prawo o opieki lekarskiej, kiedy jesteś chory», «masz prawo posyłać swoje dzieci do szkoły». Jeśli nie można tego zrealizować w praktyce, to prawa te pozostają martwą literą. Dzisiaj bardzo podkreślane są prawa obywatelskie, ale nie zwraca się należytej uwagi na prawa socjalne i ekonomiczne. Papież Franciszek nie traci okazji, aby powiedzieć, że fundamentalne prawa człowieka powinny wszystkich prowadzić w tym samym kierunku. Nie może być tak, że lansuje się jedną kategorię praw, a zaniedbuje inne.”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao