Arcybiskup Łódzki na pierwszym Polonijnym Kongresie Nowej Ewangelizacji w USA (video)

W Amerykańskiej Częstochowie (Doylestown, PA) rozpoczął się Pierwszy Polonijny Kongres Nowej Ewangelizacji. Na weekendowe spotkanie w duchowej stolicy amerykańskiej Polonii przyjechało prawie 500 osób z różnych części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Po Niemczech, Anglii i Francji to kolejny polonijny kongres zorganizowany przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Tym razem gospodarzami są ojcowie Paulini, którzy od 1955 roku gromadzą środowiska polonijne z całych Stanów Zjednoczonych w sanktuarium Czarnej Madonny, otaczając Polaków duszpasterską opieką.

Kongres rozpoczął się czwartkowym spotkaniem dla księży, liderów i odpowiedzialnych za wspólnoty z czterech stanów: Nowy Jork, New Jersey, Pensylwani oraz Michigen. Od piątku do niedzieli potrwa otwarte spotkanie dla wszystkich, którym na sercu leży ewangelizacja.

Podczas kongresowych spotkań uczestnikom towarzyszyć będzie drugi i dziesiąty rozdział Dziejów Apostolskich. Konferencje wygłoszą: abp Grzegorz Ryś, zmartwychwstaniec o. Krzysztof Czerwionka, redemptorysta o. Jacek Dubel, sercanin ks. Michał Olszewski i Antoni Tompolski. Warsztaty poprowadzą: Iwona i Andrzej Grzeszuk, Karol Sobczyk i Marek Filar.

Ten polonijny Kongres staje się niejako preludium do V Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji w Gnieźnie, który odbędzie się w dniach od 24-27 października 2019 r. Tematyką gnieźnieńskiego spotkania będzie rodzina.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama