Birmingham: kolejne protesty przeciwko wprowadzaniu LGBT do szkół

Ponad 250 rodziców oraz dzieci po raz kolejny protestowało 22 marca w brytyjskim Birmingham przeciwko lekcjom wychowania seksualnego, w którym jest mowa również o związkach osób tej samej płci.

Według informacji mediów, z powodu utrzymujących się protestów, w szkole podstawowej Parkfield zostały wstrzymane lekcje, w ramach których dzieci miały być informowane o równouprawnieniu, homofobii oraz różnorodności seksualnej. Zajęcia te zawieszono do czasu, gdy kierownictwo szkoły znajdzie „wspólne rozwiązanie”.

Demonstrujący zwracali uwagę, że jednak mimo wszystko te tematy pozostały obecne w programie nauczania i że kierownictwo szkoły nie dotrzymało swojej obietnicy. Rodzice uważają, że treści program „No Outsiders” (nie ma outsiderów) „nie są dostosowane do wieku” oraz „są niezgodne z islamem”, poinformowały media brytyjskie. Na plakatach protestujący umieścili napisy: „Pozwólcie dzieciom być dziećmi” i “Nasze dzieci, nasz wybór”. We wtorek cztery kolejne szkoły w Birmingham zapowiedziały, że na skutek protestów rodziców wstrzymują nauczanie o LGBT. W drugim pod względem wielkości mieście Wielkiej Brytanii żyje stosunkowo dużo muzułmanów. Podczas ostatniego spisu narodowego w 2011 roku 21,8 proc. mieszkańców Birmingham stanowili muzułmanie, w całym kraju stanowią 4,8 proc. ludności.

ts / Birmingham

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao