Chrześcijański apel o zaprzestanie tureckiej inwazji

W Syrii dokonuje się kolejny ludzki dramat. Fala uciekinierów osiągnęła już rozmiar 275 tys. osób. Odnośnie do tych wydarzeń wspólnota międzynarodowa protestuje przeciw działaniom Turcji.

Nagłego napływu ludności cywilnej z Syrii spodziewa się chaldejski arcybiskup Irbilu. Apeluje więc zarówno do irackiego rządu, jak i do organizacji humanitarnych o podjęcie niezbędnych przygotowań na przyjęcie niewinnych ofiar tureckiej agresji. Przyznaje on, że zdecydowaną większość uchodźców będą stanowili Kurdowie, przeciwko którym toczy się wojna. Przybędą też jednak na pewno mniejszości wyznaniowe, w tym chrześcijanie – podkreśla abp Beshar Warda.

Tymczasem o powstrzymanie tureckiej inwazji apelują chrześcijanie na całym świecie. Rada Kościołów Chrześcijańskich w USA domaga się interwencji Donalda Trumpa i wspólnoty międzynarodowej. Wszystkich chrześcijan prosi o modlitwę i konkretne gesty, które wyrażałyby sprzeciw wobec tureckiej agresji.

W podobnym duchu na działania reżimu Erdogana reaguje również Światowa Rada Kościołów. Specjalną deklarację w tej sprawie wystosował jej sekretarz generalny, pastor Olav Fykse Tveit. Przypomina on, że turecka operacja spowoduje nowe cierpienia tysięcy niewinnych ludzi.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao