Fatima: przygotowania do setnej rocznicy otwarcia Kapliczki Objawień

Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie położą w tym roku większy nacisk na promocję Kapliczki Objawień.

Jak poinformowało kierownictwo portugalskiego miejsca kultu, do grudnia podjęte zostaną rozmaite inicjatywy służące upamiętnieniu budowy tego “jednego z życzeń Maryi” z objawień w 1917 r. Jak przypomniała rzecznik prasowa sanktuarium w Fatimie Carmo Rodeia, 15 czerwca obchodzona będzie setna rocznica zakończenia budowy Kapliczki Objawień.

13 października 1917 r. ukazująca się trójce pasterzy Maryja poprosiła o wykonanie w miejscu ostatniego objawienia małej budowli sakralnej. Powiedziała wówczas do Łucji, najstarszej z trójki wizjonerów: “Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec”.

Według władz portugalskiego sanktuarium Kapliczka Objawień jest najważniejszym i najczęściej odwiedzanym przez pielgrzymów z całego świata miejscem w Fatimie. Budowla, która powstawała między 28 kwietnia a 15 czerwca 1919 r., została wielokrotnie modernizowana. Ostatni największy remont dotyczył zadaszenia, które powstało specjalnie z okazji pierwszej wizyty Jana Pawła II w Portugalii w 1982 r.

mz (KAI/SF) / Fatima

« 1 »

reklama

reklama

reklama