Franciszek: Strzeżcie nadziei i trwajcie w jedności na drodze pojednania i pokoju

Na zakończenie Mszy św. na Stadionie Zimpedo w Maputo Franciszek podziękował Mozambijczykom za gościnę. Papież wezwał mieszkańców Mozambiku, aby "strzegli nadziei", nie pozwolili, aby im ją skradziono.

Papież podziękował wszystkim osobom i organizacjom, które współpracowały przy organizacji jego pielgrzymki począwszy od tutejszej archidiecezji Maputo i jej duszpasterza, arcybiskupa Francisco Chimoio oraz prezydentowi Filipe Nyusiemu "za wielki okazany mi szacunek zarówno na poziomie osobistym, jak i poprzez różne instytucje rządowe oraz siły bezpieczeństwa kraju"..

"Siostry i bracia Mozambijczycy, wiem o poświęceniu, jakie musieliście podjąć, aby uczestniczyć w tych obrzędach i spotkaniach. Cenię to i dziękuję za to z całego serca" - powiedział Franciszek kierując szczególne wyrazy wdzięczności "tym, którzy nie mogli tego zrobić z powodu konsekwencji niedawnych cyklonów". "Drodzy bracia, odczuwałem również wasze wsparcie! I mówię wszystkim: jest wiele powodów do nadziei! Widziałem to i przekonałem się o tym namacalnie w tych dniach" - zaznaczył papież.

Na zakończenie wezwał: "Proszę was, strzeżcie nadziei; nie pozwólcie, aby ją wam skradziono. A nie ma lepszego sposobu strzeżenia nadziei jak trwanie w jedności, aby wszystkie te motywy, które ją wspierają, coraz bardziej umacniały się w przyszłości pojednania i pokoju w Mozambiku. Zatem niech wam Bóg błogosławi a Dziewica Matka niech was chroni! I, proszę, nie zapominajcie modlić się za mnie".

kg, tom (KAI) / Maputo

« 1 »

reklama

reklama

reklama