Hiszpania: biskupi wzywają do odkrycia sensu Wielkiego Tygodnia

Hiszpańscy biskupi zachęcają do odkrycia sensu Wielkiego Tygodnia oraz do jego głębokiego przeżycia.

„Wielki Tydzień mówi sam za siebie. Jego Autorem jest Ten, który cierpiał, umarł i zmartwychwstał za całą ludzkość” – napisał abp Francisco Pérez z Pamplony.

„Istnieją zasłony wirtualne, sentymentalne, wakacyjne, ideologiczne, a nawet zaplanowane projekty, które chcą usunąć Wielki Tydzień ze społeczeństwa i zmienić jego orientację. Jednak światło, które chce się ukryć, świeci zawsze i pomimo tych usiłowań. A jest to możliwe, ponieważ Wielki Tydzień to o wiele więcej niż puste słowa. Jego Autorem jest Ten, który cierpiał, umarł i zmartwychwstał za całą ludzkość – przeszłą, obecną i przyszłą. I nikt jej nie może tego pozbawić, choćby starał się o to poprzez fałszywe przemówienia czy nawet narzucenie totalitaryzmów” – napisał abp Pérez. Zachęca do odważnego i głębokiego przeżywania tych dni.

Z kolei kard. Carlos Osoro z Madrytu proponuje, aby „wejść w tajemnice naszej wiary podczas Wielkiego Tygodnia”, doświadczyć pewnej i bliskiej obecności „Boga, który zechciał pochylić się nad nami i oddać za nas życie, abyśmy je mieli i mogli pokazać temu światu, który tak bardzo potrzebuje miłości”. Kard. Osoro zachęca do dialogu ze współczesnym światem i odczytywania historii w świetle Jezusa Chrystusa.

Kard. Juan José Omella z Barcelony apeluje o budowanie braterstwa w społeczeństwie i w Kościele w oparciu o szacunek dla drugiego, miłość bliźniego i uszanowanie różnorodności. „Proszę Pana, abyśmy byli zdolni do podziękowania za wielki dar komunii w różnorodności kolorów i odcieni, które tworzą naszą rzeczywistość”, czytamy w liście.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao