Kard. Ouellet: młodzi Ameryki Łac. mają wielki zasób nadziei

Podczas trwania ŚDM najbardziej poruszyła mnie konsekracja ołtarza w katedrze. Obrzęd rozpoczął Papież, a zakończył biskup miejsca, co stanowiło wyraz powszechności i kolegialności Kościoła stwierdził prefekt Kongregacji ds. Biskupów.

Kard. Marc Ouellet podkreślił, że młodzi, aby przybyć do Panamy musieli niejednokrotnie pokonać wiele trudności. Napotkali na swojej drodze różne przeszkody. Niektórzy przeszli całą Amerykę Środkową, ale dotarli z wielkią energią i mocną wiarą. Dali wspaniałe świadectwo ludzi, którzy wierzą w Chrystusa i pragną być Jego misjonarzami. Zwrócił także uwagę na słowa Franciszka, który powiedział do młodych, że nie są jedynie nadzieją i przyszłością Kościoła, ale jego teraźniejszością. Są teraz i dzisiaj Boga.

Ouellet – wielki zasób nadziei

    “Odnalazłem w młodych Ameryki Łacińskiej wielkie pokłady nadziei, nadzwyczajne jej zasoby – stwierdził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Ouellet. - Ci młodzi ludzie przybyli na spotkanie z Papieżem, ponieważ on zaprosił ich, aby odnaleźli Jezusa. Odpowiedzieli ochoczo na jego wezwanie. Przyjechali z wielkim entuzjazmem i wyjeżdżali z głębszą motywacją. Wierzę, że są teraz bardziej świadomi z bycia odpowiedzialnymi za przemiany społeczne oraz przemiany wewnątrz Kościoła.”

Kanadyjski duchowny stwierdził, że młodzi obecni w Panamie czasami cierpią z powodu braku pracy oraz różnych form wykluczenia, ale stoją przed nimi różne poważne wyzwania do podjęcia. Nie uciekają przed nimi, ale chcą je z zapałem podjąć. Są zwiastunami nadziei na lepsze jutro.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama