Kard. Sepe: krótka, ale owocna wizyta

Kard. Sepe podsumował krótką wizytę Papieża Franciszka w Neapolu, związaną z wykładem na wydziale teologicznym

Kard. Sepe: krótka, ale owocna wizyta

Z wielką radością mieszkańcy Neapolu oczekiwali na przyjazd Papieża Franciszka. Uważamy go za naszego brata, bliskiego duchowi miasta, które zawsze było otwarte na innych i gościnne – stwierdził miejscowy metropolita. Kard. Crescenzio Sepe podkreślił, że to spotkanie było okazją do pogłębienia ducha braterstwa i otwartości.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Włoski purpurat zaznaczył, że choć wizyta była krótka i ograniczyła się praktycznie do jednego wydarzenia, czyli wykładu Franciszka na wydziale teologicznym papieskiej uczelni, to jednak była czymś ważnym dla miasta i całego regionu. Mówi kard. Sepe.

Papież mówił do wszystkich, zachęcając do braterstwa

    “ Rzeczy, które powiedział nam Papież były ważne w pewnym sensie dla wszystkich, gdyż dotyczyły pogłębienia wymiaru międzykulturowego i międzyreligijnego, które dla Franciszka są tak ważne – stwierdził kard. Sepe. - Przedstawiono także dokument o braterstwie, który Papież podpisał z wielkim imamem Al-Azhar w Abu Zabi. Była to okazja do ponownego wczytania się w te zadania, które Kościół, także poprzez badania teologiczne, chce powierzyć wszystkim ludziom dobrej woli. ”

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama