Kolumbia: biskupi o zamachu w akademii policyjnej

Biskupi Kolumbii wydali specjalne oświadczenie odnosząc się do wczorajszego, najkrwawszego od ponad 15 lat, zamachu bombowego w tym kraju

Kolumbia: biskupi o zamachu w akademii policyjnej

Wydarzenie to destabilizuje sytuację w kraju i wzywa do stanowczego przeciwstawienia się przemocy, skądkolwiek by pochodziła - napisali biskupi kolumbijscy w specjalnym oświadczeniu wydanym po tragicznym zamachu bombowym, do jakiego doszło na terenie szkoły policyjnej na południowych peryferiach stolicy kraju - Bogoty.

Biskupi w ostrych słowach potępili powrót do terroru i przemocy oraz wyrazili nadzieję, że wkrótce okaże się, kto stoi za zamachem i zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności. Sekretarz episkopatu kolumbijskiego, bp Alvarez Botero stwierdził, że nie ma już zejścia z drogi budowania pokoju w tym południowoamerykańskim kraju.

Napastnik samobójca z ładunkiem wybuchowym w samochodzie staranował bramę akademii. W wyniku eksplozji 21 osób zostało zabitych i ponad 60 rannych. To najkrwawszy zamach w Kolumbii od 2003 r.

Przypomnijmy, że w kraju tym ponad 50 lat trwała wojna domowa, wszczęta w 1964 r. przez lewicowych partyzantów. Życie straciło w niej 220 tys. ludzi, a 6 mln musiało opuścić swe domy. Wojna zakończyła się w 2016 r.

« 1 »

reklama

reklama

reklama