Konferencja o udziale chrześcijan w niepodległości Pakistanu

W połączeniu z Dniem Niepodległości Pakistanu, Narodowa Komisja ds. Dialogu Międzyreligijnego i Ekumenizmu zorganizowała konferencję dla młodzieży pod hasłem „Jesteśmy jedno”.

Głównym motywem spotkania było oddanie hołdu niemuzułmańskim bohaterom odznaczającym się w utworzeniu tego niepodległego państwa.

Wydarzeniu przewodniczył abp Sebastian Francis Shaw, ordynariusz Lahauru. Wzięło w nim udział wielu uczniów szkół oraz studentów, którzy zaprezentowali narodowe pieśni upamiętniające bohaterów niepodległościowych Pakistanu. Podczas wystąpień wielu pracowników uniwersyteckich wybrzmiała rola chrześcijańskich polityków, którzy oddali decydujące głosy za utworzeniem suwerennego państwa. Wspomniano też rolę indyjskich chrześcijan stojących ramię w ramię z ojcem narodu pakistańskiego, jakim był Muhammad Ali Jinnah.

Arcybiskup Lahauru zaapelował do młodych ludzi, aby byli aktywni i akceptowali pozytywne wartości, jakie płyną z religii. Niezależnie od różnic jakie nas dzielą musimy postępować na drodze harmonii i solidarności – mówił hierarcha. Abp Shaw zachęcił studentów, którzy – jak powiedział – niedługo mogą stać się liderami politycznymi i społecznymi, do umiłowania pokoju i budowania go, tak aby przyszłe pokolenia mogły żyć w spokoju i równowadze.

Ceremonię zakończyła modlitwa o pokój słowami św. Franciszka z Asyżu. Proszono szczególnie o pokój w Pakistanie i w Kaszmirze, którego autonomia i stabilizacja stoi ostatnio pod znakiem zapytania.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama