Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność

Lepiej jest zapalić świeczkę niż przeklinać ciemność – napisali we wspólnym noworocznym przesłaniu liderzy Kościoła katolickiego i Kościołów protestanckich w Irlandii.

Wskazując na czas niepewności związany z Brexitem i problemy polityczne Irlandii Północnej zwracają się do społeczeństwa z apelem nadziei.

Jednym z głównych motywów bożonarodzeniowych jest przyjście Światła w ciemność naszego świata – czytamy w przesłaniu. Mimo to ponad 2000 lat później wciąż jest wiele ciemności, cierpienia i beznadziei. Nie brakuje osób zmarginalizowanych, wielu boi się o swoją przyszłość, żyje w braku poczucia bezpieczeństwa. Tym bardziej – piszą liderzy – wielką radością jest widzieć ludzi, którzy pomagają sąsiadom. Liderzy chwalą również inicjatywę banków żywności, choć symptomatycznym jest fakt, że są one coraz bardziej potrzebne nawet w tak rozwiniętym kraju jak Irlandia.

Nadzieją napawa widok pojedynczych osób, grup i wspólnot kościelnych, które troszczą się o potrzebujących. Ludzie dobrej woli, którzy robią krok na przód w stronę wspólnego dobra i starają się zmieniać rzeczywistość na lepszą. Za to chcemy podziękować – piszą liderzy Kościołów Irlandii i życzą, aby przesłanie Światła przychodzącego do naszych ciemności przyniosło największą nadzieję dla naszych wspólnot i naszych domów.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama