Łotwa: biskupi o wyborach

„Prawdziwa demokracja jest możliwa tylko w państwie prawa, opierając się na rzetelnym uznaniu dla wartości ludzkich i osobistej wolności”.

Przypomnieli o tym biskupi Łotwy w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Ich list został odczytany w kościołach w całym kraju.

Łotewski episkopat przypomniał ideały, jakie stały u podstaw europejskiej integracji, co wymaga również dzisiaj u wyborców wzięcia pod uwagę takich moralnych kryteriów, jak prawda, sprawiedliwość i solidarność. Unia Europejska jest bowiem projektem obliczonym nie tylko na doraźne korzyści, ale na długofalowe cele rozwojowe. W szczególności biskupi zachęcają wiernych do głosowania na tych kandydatów, którzy bronią ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz właściwie rozumianej rodziny, także w prawodawstwie państwowym. Biskupi stają również w obronie kulturowej i społecznej różnorodności, która w Europie wydaje się dziś zagrożona. „Konferencja Episkopatu Łotwy zachęca wiernych oraz wszystkich obywateli do zaangażowania w nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego – czytamy w dokumencie. – Chodzi bowiem o budowanie takiej Europy, która opierałaby się nie tylko na gospodarce, ale i na powszechnych wartościach ludzkich i ewangelicznych”.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama