Łotwa: projekt MAGIS 2019

Letnie wydarzenia dla młodzieży organizowane są przez Kościół nie tylko w Polsce. W tych dniach (23-31 lipca) odbywa się na Litwie i Łotwie europejskie spotkanie MAGIS 2019. Impreza wpisuje się w obchody 450-lecia obecności jezuitów na Litwie.

MAGIS to z jednej strony młodzieżowy ruch formacyjny oparty o duchowość ignacjańską, a z drugiej właśnie letnie spotkania międzynarodowe dla osób w wieku od 18 do 35 lat. Pierwszy etap europejskiego MAGIS-u to tzw. eksperymenty, czyli kilkudniowe doświadczenia nawiązujące do jezuickich elementów formacyjnych w okresie nowicjatu.

Młodzież w kilkunastoosobowych grupach pielgrzymuje, zapoznaje się z różnymi aspektami chrześcijańskiej duchowości, pomaga potrzebującym bądź rozwija swoją wrażliwość artystyczną i społeczną. Na Łotwę trafiły dwie grupy MAGIS-owców: jedna wędruje do sanktuarium w Agłonie; druga pomaga w ryskim ośrodku socjalnym prowadzonym przez siostry Misjonarki Miłości. Pozostałe grupy działają na Litwie.

Druga część spotkania odbędzie się w Kownie dla wszystkich razem. Tam młodzi będą dzielić się swoimi doświadczeniami z eksperymentów oraz wezmą udział w „wieczorze pojednania” i uroczystości św. Ignacego Loyoli.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama