Madryt: modlitwa dziękczynna za Taizé

W katedrze Almudena w Madrycie odbyła się dziękczynna modlitwa za spotkanie młodych, które na przełomie grudnia i stycznia zorganizowała w hiszpańskiej stolicy ekumeniczna Wspólnota z Taizé. Modlitwie przewodniczył kard. Carlos Osoro.

W modlitwie w katedrze Almudena udział wzięła młodzież, parafie, które gościły u siebie uczestników spotkania oraz liczne rodziny. Młodzież pozostawiła po sobie miłe wspomnienia. „Pokazali, że można się modlić, bawić i być normalnymi” – mówią Juan Manuel i Rocío. „Początkowo nie myśleliśmy, aby przyjąć kogoś do domu, ponieważ jest to okres świąt, w Hiszpanii czas bardzo rodzinny. Jednak moja starsza córka zareagowała: Tato, a mnie wzięła rodzina we Wrocławiu podczas ŚDM. Ostatecznie przyjęliśmy sześć osób” – wspomina José.

Kard. Carlos Osoro, który przewodniczył modlitwie podziękował wszystkim za gościnność. Spotkanie młodych było darem dla madryckiego Kościoła, ożywiło jego parafie i wspólnoty. Było okazją, aby zobaczyć Boga w drugim i otworzyć się na innych – podkreślił kard. Osoro.

“Hasta la vista en Wrocław! Do zobaczenia we Wrocławiu!” – pozdrawiali się uczestnicy modlitwy.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama