MB Fatimska już w Panamie! ŚDM w Bożych planach dla Panamy

Światowe Dni Młodzieży są świętem dla wszystkich i nikt nie jest z nich wykluczony, powiedział na konferencji prasowej abp José Domingo Ulloa Mendieta.

Ordynariusz archidiecezji panamskiej podkreślił znaczenie spotkania młodych dla kraju i całego regionu Ameryki Środkowej.

Abp Ulloa Mendieta: ŚDM to wielki dar dla tego regionu

- Na Światowe Dni Młodzieży można spojrzeć z pozycji dorosłych, którzy widzą wiele problemów, ale także z pozycji młodych, którzy są marzycielami, a problemy nie są dla nich problemami, ale wyzwaniami, którymi trzeba żyć. Ja patrzę z pozycji wiary, ale także z pozycji młodzieży – mówił abp Ulloa Mendieta. - To święto jest dla wszystkich i nikt nie jest z niego wykluczony. Dla mnie jako pasterza tego Kościoła jest to rzecz bardzo ważna. Trzeba sobie dobrze uzmysłowić, że jest to wielki dar, jaki Papież Franciszek dał temu środkowoamerykańskiemu regionowi i temu małemu krajowi. Nieustannie powtarzam, że Bóg chce dokonać czegoś poprzez małych. Jestem przekonany, że dzisiaj zmiany nie przyjdą od wielkich i mających władzę, ale od małych i pokornych. Kiedy Papież wyląduje, będzie tym, który obejmie kierownictwo spotkaniem. My jedynie przygotowaliśmy tę platformę i strukturę, aby natychmiast mu ją przekazać.

Wczoraj wieczorem panamski ordynariusz powitał na lotnisku delegację z Portugalii, która przywiozła figurę Matki Bożej Fatimskiej. Została ona przewieziona do parafii Matki Bożej z Lourdes, gdzie abp Ulloa Mendieta odprawił uroczystą Mszę w intencji spotkania młodych. Wczoraj dotarły także do Panamy relikwie José Sáncheza del Río. 14-letni Joselito zginął za wiarę podczas prześladowania religijnego w Meksyku i jest jednym z patronów spotkania młodych.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao