Młodzi z Pomorza Zachodniego już w drodze na ŚDM

Czternaście osób z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wyjechało w poniedziałek rano pociągiem do Warszawy. To reprezentacja Kościoła z Pomorza Zachodniego na Światowe Dni Młodzieży, które 22 stycznia rozpoczną się w Panamie.

We wtorek młodzież z księżmi i siostrami zakonnymi wyleci bezpośrednim lotem do Panamy, by tam spotkać się z papieżem Franciszkiem.

Mateusz z Międzyzdrojów wcześniej był na ŚDM w 2016 r. Liczba młodych w Krakowie sprawiła, że chciał pojechać znów, tym razem do Ameryki Środkowej. - Chciałem zobaczyć, jak to będzie wyglądało w innym kraju, pozwiedzać, zapoznać się z innymi ludźmi, bo to najważniejsze i modlić się do Pana Jezusa – podkreśla Mateusz.

Ks. Marcin Szczodry jest archidiecezjalnym duszpasterzem młodzieży. - Takie spotkanie jest bardzo mocnym doświadczeniem Kościoła powszechnego – przyznaje ks. Marcin. - Myślę, że są dwa ważne filary w duszpasterstwie. Spotykamy Kościół, który jest bardzo konkretny i formuje się w małych wspólnotach, ale też mając takie okazje, aby doświadczyć powszechnego Kościoła.

Polska grupa będzie najliczniejszą z Europy podczas ŚDM. Do Panamy wybiera się około 3,5 tys. osób.

Chociaż Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 22 stycznia, to wcześniej odbędą się Dni w Diecezjach, a młodzież z Pomorza Zachodniego trafi do diecezji Chitré. Spotkanie w Panamie zakończy się 27 stycznia.

pk / Szczecin

« 1 »

reklama

reklama

reklama