Modlitwa o pokój w Jerozolimie

W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która obchodzona jest także jako Światowy Dzień Pokoju, w Jerozolimie trwała modlitwa o pokój.

W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która obchodzona jest także jako Światowy Dzień Pokoju, w konkatedrze łacińskiego patriarchatu w Jerozolimie na wspólnej modlitwie zgromadzili się katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej oraz przedstawiciele duchowieństwa, osób konsekrowanych i miejscowych wiernych. Bożej Rodzicielce polecali sprawę pokoju w Ziemi Świętej i na całym świecie.

Uroczystej Mszy koncelebrowanej z udziałem nuncjusza apostolskiego w Izraelu abp. Leopoldo Girelliego i kustosza Ziemi Świętej o. Francesco Pattona OFM, przewodniczył administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa.

W homilii arcybiskup zwrócił uwagę na obchodzony 1 stycznia Światowy Dzień Pokoju. Na wstępie zauważył, że żyjemy w czasach wielkich zagrożeń dla pokoju. Jesteśmy świadkami tragedii, o których nigdy nie myśleliśmy, że mogą się zdarzyć w naszych czasach. Widzimy powolną, ciągłą i nie mniej niebezpieczną degradację i rozpad więzi na wszystkich poziomach społeczeństwa, więzi politycznych i zaufania społecznego. Lata nieudanych negocjacji, zapowiedziane plany pokojowe i nigdy niezrealizowane inicjatywy społeczne. To wszystko sprawia, że niekiedy nawet wątpimy, czy pokój jest lub kiedykolwiek będzie możliwy. W chwilach zwątpienia powinniśmy jednak pamiętać, że nigdy nie jesteśmy sami. Dlatego właśnie jak co roku gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusowego, by prosić Bożą Rodzicielkę Maryję i Jej Syna, Emmanuela, Boga z nami, o wsparcie dla nas i dla naszych wysiłków podejmowanych na rzecz pokoju.

Na zakończenie arcybiskup podkreślił, że dziś musimy skierować nasz wzrok na Dzieciątko z Betlejem, byśmy mogli się stać budowniczymi pokoju w naszym otoczeniu. Jako chrześcijanie i obywatele mamy prawo i obowiązek mówić otwarcie i swobodnie w obronie sprawiedliwości i pokoju, by dotrzeć do serc naszych przywódców i zainspirować ich do podejmowania działań na rzecz pokoju oraz budowania królestwa Bożego na ziemi.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama