reklama

Papież do uchodźców: wasze doświadczenie jest poniekąd krzyżem ludzkości

„Dzisiaj świat imigrantów i uchodźców jest poniekąd krzyżem, krzyżem ludzkości, jest krzyżem wielu ludzi, którzy cierpią” – powiedział Franciszek odwiedzając ośrodek dla uchodźców Wrażdebna na obrzeżach Sofii.

 przebiegu tego spotkania poinformował Radio Watykańskie tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej – Alessandro Gisotti.

Spotkanie z uchodźcami trwało około 25 minut. Zwracając się do dzieci i ich rodziców z Syrii i Iraku oraz do wszystkich wolontariuszy obecnych w centrum, Ojciec Święty zauważył, że dzieci zawsze pomagają nam lepiej zrozumieć, co się dzieje. Podkreślił cierpienie, jakie przeżyły dzieci i ich rodziny, uciekając od wojny, ubóstwa i próbując wkroczyć do innych obszarów świata, ale także żywe w nich poczucie nadziei. Następnie papież stwierdził: „Dzisiaj świat imigrantów i uchodźców jest poniekąd krzyżem, krzyżem ludzkości, jest krzyżem wielu ludzi, którzy cierpią”. Podziękował też dzieciom, tym rodzinom, za ich dobrą wolę, pomimo przeżywanego drodze cierpienia, wnosząc dobrą wolę także do krajów, gdzie przybywają. Poprosił o modlitwę w swojej intencji.

Alessandro Gisotti poinformował, że dzieci przekazały papieżowi swoje rysunki, które bardzo spodobały się Franciszkowi, a spotkaniu towarzyszył chór dziecięcy. Były to dzieci w wieku szkolnym od 6 do 10 lat. Ojciec Święty zostawił w darze ikonę Matki Bożej, wskazując na obecność macierzyństwa w miejscu tak wielkiego cierpienia, ale zarazem nadziei, jakim jest ten ośrodek przyjmowania uchodźców. Dodał, że papież został przyjęty przez uchodźców wyznających różne religie bardzo serdecznie. Jedna z wolontariuszek powiedziała o pracy Caritas na rzecz integracji – ucząc języka zarówno bułgarskiego jak i angielskiego, starając się żyć na co dzień akceptacją, integracją i towarzyszyć tym osobom cierpiącym.

st (KAI) / Sofia

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao