Papież rozpoczyna drugi etap afrykańskiej podróży

Papież Franciszek rozpoczyna dziś drugi etap swej afrykańskiej podróży apostolskiej i udaje się do stolicy Madagaskaru Antananarywy.

Po pożegnaniu z personelem nuncjatury w Maputo w Mozambiku Franciszek udał się do peryferyjnej dzielnicy stolicy kraju, Zimpeto, aby odwiedzić szpital, w którym leczeni są przede wszystkim pacjenci chorzy na AIDS. Prowadzony jest tam projekt pod nazwą Dream, którego celem jest szczególna troska o chorych na AIDS oraz walka z tą chorobą. Jego realizacja jest możliwa dzięki współpracy ze wspólnotą św. Idziego.

Po tym spotkaniu Papież przejechał na stadion narodowy, gdzie odprawił Mszę. Po jej zakończeniu uda się na lotnisko. Stamtąd, po ceremonii pożegnania odleci na Madagaskar.

Po około 3 godzinnym locie samolot z Papieżem na pokładzie wyląduje w stolicy wyspy Antananarywie. Na płycie lotniska odbędzie się ceremonia powitalna, po której Franciszek uda się do siedziby nuncjatury na odpoczynek.

Papież Franciszek jest drugim następcą św. Piotra, po Janie Pawle II, który odwiedza tę jedną z największych wysp na świecie.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama