Parolin: Papież pozdrawia uczestników pielgrzymki do Lourdes

Moim pragnieniem jest, aby to szczególne doświadczenie modlitwy oraz braterskiej miłości pozwoliło wam odkryć cierpiącego i chwalebnego Jezusa obecnego w ubogich oraz chorych.

Słowa te napisał w imieniu Papieża watykański Sekretarz Stanu do uczestników włoskiej, narodowej pielgrzymki do sanktuarium w Lourdes. List został przesłany na ręce arcybiskupa seniora Trydentu Luigiego Bressanowy, asystenta generalnego Unitalsi - Włoskiego Narodowego Związku Transportu Chorych do Lourdes i międzynarodowych sanktuariów.

W pielgrzymce bierze udział około 5 tys. uczestników pochodzących z włoskich rodzin z dziećmi oraz grupa chorych i niepełnosprawnych z Palestyny. Papież życzy pielgrzymom, aby Chrystus udzielił im pocieszenia i nadziei, które płyną z wiary. On jest bliski i solidarny ze wszystkimi, którzy dźwigają z odwagą i wytrwałością codzienny krzyż. Zapewnił również o szczególnej pamięci w modlitwie, aby dzięki wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny zostało odnowione w pielgrzymach pragnienie dawania ewangelicznego świadectwa.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama