Politycy Sudanu Południowego na rekolekcjach w Domu św. Marty

W Domu św. Marty w Watykanie rozpoczną się jutro ekumeniczne rekolekcje dla liderów politycznych Sudanu Południowego. Wezmą w nich udział prezydent republiki oraz pięciu wiceprezydentów, którzy na mocy niedawnego porozumienia od 12 maja będą sprawować władzę w tym targanym konfliktami kraju.

Jak podał watykański rzecznik, propozycję takich rekolekcji wysunął prymas wspólnoty anglikańskiej abp Justin Welby. Kaznodziejami będą ugandyjski abp John Baptist Odama oraz nigeryjski jezuita o. Agbonkhianmeghe Orobator, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych w Afryce. Papież spotka się z uczestnikami rekolekcji pojutrze. Mówi Alessandro Gisotti.

Gisotti: to był pomysł prymasa anglikanów

    “To ekumeniczne, a zarazem dyplomatyczne wydarzenie jest organizowane w porozumieniu między sekretariatem stanu i urzędem arcybiskupa Canterbury, aby zaoferować ze strony Kościoła sposobną okazję do refleksji i modlitwy, a także do spotkania i pojednania, w duchu poszanowania i zaufania, tym, na których w tym momencie spoczywa misja i odpowiedzialność za pokojową i pomyślną przyszłość sudańskiego społeczeństwa – powiedział Radiu Watykańskiemu Alessandro Gisotti. – Na zakończenie rekolekcji w czwartek o godz. 17.00 Ojciec Święty wygłosi przemówienie. Uczestnicy otrzymają następnie Biblię podpisaną przez Papieża Franciszka, anglikańskiego arcybiskupa Canterbury Justina Welby’ego oraz pastora Johna Chalmersa, byłego moderatora Kościoła prezbiteriańskiego w Szkocji, wraz z przesłaniem «Szukać tego, co łączy, przezwyciężyć to, co dzieli». Na zakończenie liderom Sudanu Południowego, którzy podejmą się wspólnego zadania budowania pokoju, zostanie udzielone błogosławieństwo.”

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao