Rabin Schudrich na spotkaniu z Papieżem: ważny głos z Polski

Myślę, że to nie jest tylko na pokaz, że tutaj rzeczywiście chodzi o wzajemne zbliżenie, o realny krok w kierunku pokoju – uważa uczestniczący wraz z Papieżem w międzyreligijnym spotkaniu w Abu Zabi naczelny rabin Polski.

Rozmawiając z Radiem Watykańskim Michael Schudrich zauważył, że już sam fakt, że do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostali zaproszeni rabini przełamuje stereotypy, pokazuje, że żydzi i muzułmanie mogą ze sobą rozmawiać.

Podkreśla on, że zwierzchnicy religijni odgrywają szczególną rolę w dążeniu do pokoju. Bardzo ważny jest w tym kontekście głos z Polski – mówi rabin Schudrich.

Jako naczelny rabin Polski mam wyjątkowe obowiązki

"Ja jestem naczelnym rabinem w Polsce. W Polsce, gdzie podczas II wojny światowej 6 mln naszych rodaków zostało zabitych, 3 mln katolików, 3 mln żydów. Dlatego moim wyjątkowym obowiązkiem jest szukać wszystkich możliwych dróg do pokoju – powiedział Radiu Watykańskiemu rabin Michael Schudrich. – Głęboko odczuwam to tutaj w Emiratach, gdzie na to spotkanie przyjechał Papież, a także kilku rabinów. Kilku rabinów przyjechało tutaj do Emiratów z okazji wizyty Papieża! Być może będzie to jeszcze jeden krok do pokoju. Ryzyko? Oczywiście! Czy warto? Na pewno!

Naczelny rabin Polski zaznaczył, że już po raz drugi jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wcześniej był tu na konferencji o ochronie praw dziecka. Podkreśla, że spotkał się tu z wielką gościnnością w duchu Abrahama.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama