ŚDM: Pielgrzymów przyjęły nie tylko rodziny katolickie, ale i wyznawcy innych religii

Dzisiaj wieczorem na Cinta Costera w Panamie zostanie odprawiona Msza inaugurująca Światowe Spotkanie Młodych. Pielgrzymów przyjęły nie tylko parafie i rodziny katolickie, ale również wyznawcy innych religii.

Autobusy z pielgrzymami przyjeżdżały do stolicy kraju stopniowo tak, aby nie zablokować ruchu. Dotarły także grupy, które dni w diecezjach spędziły w sąsiedniej Kostaryce. Międzynarodowe lotnisko Tocumen w Panamie otworzyło wczoraj nowy terminal, na którym wylądowały pierwsze samoloty z pielgrzymami. Wyjątkowym pielgrzymem była Matka Boża z Fatimy, której figura została specjalnie przywieziona z portugalskiego sanktuarium na spotkanie młodych.

Pielgrzymi zamieszkali nie tylko w parafiach i rodzinach katolickich. Synagoga Kol Shearith w Panamie przyjęła 50 pielgrzymów. Mówi rabin Gustavo Kraselnik: „Idea zrodziła się podczas nieformalnej rozmowy kilka miesięcy temu z naszymi przyjaciółmi z parafii św. Łukasza w Costa del Este. I kiedy mówili o swej odpowiedzialności za przyjęcie młodych podczas tego spotkania, spontanicznie wyraziliśmy naszą gotowość”.

Rabin Kraselnik jest przyjacielem Papieża Franciszka i z dumą pokazuje wspólne zdjęcia. U katolików szczególnie podziwia zapał misyjny.

Z kolei w najstarszym meczecie Ameryki Środkowej Wspólnota Muzułmańska zaoferuje młodzieży wodę. Szacuje się, że obok niego przejdzie nawet 20 tys. osób. „Pielgrzymka jest jednym z pięciu filarów islamu, hajj jak mówimy po arabsku. A czymże jest to wydarzenie w Panamie, jeśli nie pielgrzymką młodzieży, która przybywa w konkretnym celu. Jest to nasza mała cegiełka” mówi Yanus Makda.

Panamskie media podkreślają, że Światowe Spotkanie Młodych jest wydarzeniem historycznym i poświęcają mu dużo miejsca.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama