„Szkoła pokoju” nadzieją dla młodych Afgańczyków

„Tangi Kalay – Szkoła pokoju” tak nazywa się placówka edukacyjna powstała w Afganistanie z inicjatywy o. Giuseppe Morettiego, barnabity. Jest ona źródłem wielkiej nadziei dla młodych pokoleń tego kraju.

Bardzo wiele szkół zostało tam zniszczonych w wyniku wojny, tymczasem szkoła założona przez włoskiego kapłana w 2005 roku rozszerza swoją działalność i obecnie przyjmuje 500 nowych uczniów.

Dzięki specjalnej zbiórce zakupiono 250 podwójnych ławek. Szkoła znajduje się w miejscowości Tangi Kalay na wzgórzach w pobliżu Kabulu. Mówi o. Giuseppe Moretti.

O. Moretti – budowanie pokoju trzeba zaczynać od szkoły

    “Jeśli chcemy budować pokój, musimy zacząć od podstaw, trzeba wyjść od szkoły i to szkoły podstawowej, powoli, stopniowo formując najpierw nauczycieli, którzy następnie będą wychowywali uczniów. To długa droga, bardzo długa i męcząca, ale możliwa. To jest misja skierowana na człowieka, misja ludzka. Trzeba wychodzić od tego. To nie jest misja natury religiijnej – podkreślił o. Moretti. - Ważne jest również to, że jeden z zakonników stworzył tę szkołę, aby kształcić dzieci w budowaniu pokoju z poszanowaniem dla ich człowieczeństwa jako istot ludzkich, respektując ich tradycję, ich prawa oraz religię. ”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama