Uczestnicy Rejsu Niepodległości w Panamie

Na Światowe Dni Młodzieży w Panamie dotarł żaglowiec „Dar Młodzieży”. W porcie został uroczyście powitany przez władze cywilne i wojskowe.

Żaglowiec wpłynął do portu Balboa wczoraj przed południem. Po oficjalnym powitaniu Polacy i panamscy kadeci mieli czas na wspólne śpiewy i tańce.

Joanna Bozak, która jest trzecim oficerem na „Darze Młodzieży” podkreśla atmosferę wielkiej radości, która towarzyszyła załodze podczas wpłynięcia do portu. „Podczas tego pobytu mamy wielką nadzieję spotkać się z Papieżem Franciszkiem, ale zwyczajnie liczymy też na atmosferę radości i tego Ducha Świętego, który zadziała w naszych sercach i poniesiemy to doświadczenie dalej. Czekamy na to co nam kolejne dni przyniosą z otwartością i niecierpliwością”.

Ks. Edward Pracz CSsR, który jest kapelanem „Daru Młodzieży” nie kryje emocji. „Jest to wielka radość móc w uczestniczyć tym wydarzeniu, dlatego że jest to historyczny rejs. Jest on podkreśleniem naszej narodowej tożsamości, ale i tego, że związany on jest również z wiarą naszych ojców i naszą. I dlatego w duchu wiary tutaj przybyliśmy właśnie za wzorem naszej Matki. I dlatego z tym entuzjazmem i z tym zawierzeniem żeglowaliśmy i przybyliśmy do Panamy właśnie dziękując za naszą Ojczyznę, za odzyskanie niepodległości”.

Polski żaglowiec wzbudził duże zainteresowanie i podziw wśród Panamczyków. Uczestnicy rejsu włączyli się już w program Światowych Dni Młodzieży.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama