USA: kard. DiNardo wzywa do rewizji polityki migracyjnej

"Działania podjęte przez urząd imigracyjny dzielą rodziny, powodują cierpienie tysięcy dzieci i ich rodziców oraz tworzą panikę w naszych wspólnotach." – napisał w oświadczeniu przewodniczący amerykańskiego episkopatu.

Departament Obrony Narodowej USA ogłosił wprowadzanie w życie nowego prawa drastycznie ograniczającego możliwość azylu.

Nieakceptowalne jest takie podejście, które wytworzyło atmosferę strachu w naszych parafiach i wspólnotach w całym kraju – pisze kard. Daniel DiNardo. Przyznaje, że w tej sprawie pisał już do prezydenta Donalda Trumpa, aby ponownie rozważył podjęte działania służb. Ich celem ma być powstrzymanie uchodźców z Ameryki Środkowej od prób szukanie schronienia w USA. „Działania takie są zarówno błędne, jak i nie do utrzymania” – podkreśla hierarcha.

Kard. DiNardo zwraca uwagę, że nowa ustawa zaostrza prawo azylowe tworząc więcej barier i utrudniając możliwość legalnej imigracji. Przewodniczący amerykańskiego episkopatu wskazuje także, że początkowe analizy budzą poważne pytania co do jej legalności. Apeluje więc do prezydenta, aby tym, którzy szukają schronienia w USA, zapewnić właściwe procedury oraz aby traktować ich z szacunkiem i godnością.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama