USA: To pogarda dla ludzkiego życia

„Przerażającą masakrą, która niezaprzeczalnie pokazuje istnienie zła w naszym społeczeństwie” nazwał kard. Daniel DiNardo, arcybiskup Galveston-Houston, niedzielną strzelaninę w miastach Odessa i Midland w zachodnim Teksasie.

W strzelaninie zginęło pięć osób, a co najmniej 21 zostało rannych, w tym trzy bardzo ciężko – informują lokalne media. Według dotychczasowych ustaleń policji, incydent rozpoczął się od zatrzymania przez funkcjonariusza patrolu drogowego kierowcy samochodu, który jechał autostradą międzystanową do Odessy. Kierowca, biały mężczyzna w wieku około 30 lat, otworzył ogień do policjanta. Następnie pojechał do Odessy i zaczął krążyć ulicami strzelając do przypadkowych osób. Scigany przez policję staranował zaparkowany przed multipleksem samochód i podczas wymiany ognia z policją został zastrzelony.

„Jestem głęboko zasmucony, że po raz kolejny na ulicach naszego kraju powtarzają się sceny przemocy i pogardy dla życia ludzkiego. Z nową determinacją wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, począwszy od naszych katolickich przywódców i wiernych, aby niestrudzenie pracowali nad wykorzenieniem przyczyn takich zbrodni.” – powiedział kardynał DiNardo, przewodniczący Episkopatu USA.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama