Włoscy biskupi pomogą mieszkańcom Sudanu Południowego

Pomoc żywnościowa, zakup leków i środków medycznych, wsparcie dla uchodźców – między innymi na takie cele przeznaczony zostanie ponad milion dolarów, który episkopat Włoch przekaże do Sudanu Południowego.

Program ten, rozłożony na trzy lata, będzie koordynowany przez Caritas i będzie wsprarciem w odbudowie tego afrykańskiego kraju po wojnie domowej.

Celem nadrzędnym programu jest promowanie pokoju w regionie, który jeszcze niedawno przeżywał dramt wojny. „W ósmą rocznicę niepodległości Sudanu dołączamy do apelu Papieża Franciszka, który wzywał do podjęcie wszelkich możliwych wysiłków w celu osiągnięcia pokoju. Jesteśmy zdania, że jest on nie do osiągnięcia tak długo, jak długo kraj ten będzie borykał się z biedą, niedoborami żywności i leków” – mówi Nicoletta Sabbetti, koordynator Caritas we Włoszech na region Afryki Wschodniej.

Z pieniędzy episkopatu Włoch zostaną także sfinansowane tymczasowe schronienia dla osób, które powracają do swoich zniszczonych po wojnie domów. „Chcemy pomóc im stanąć na nogi w pierwszym, najtrudniejszym okresie, zamierzamy rozpocząć dystrybucję nasion siewnych, zakupić narzędzia rolnicze i zapewnić wsparcie społeczno-ekonomiczne” – informuje koordynator Caritas.

Fundusze zostaną również wykorzystane na zapewnienie podstawowej opieki zdrowotnej i służb ratunkowych mieszkańcom i osobom przesiedlonym w diecezjach Malakal, Rumbek i Yei we współpracy z organizacją „Lekarze z Afryką”. Program ma na celu także restaurację placówek opieki zdrowotnej oraz opracowanie systemu ostrzegania o zagrożeniach zdrowotnych i żywieniowych.

« 1 »

reklama

reklama

reklama