Wspólnota Taizé przebywała w Avili

Wspólnota braci z Taizé wraz z grupą wolontariuszy przebywała w środę w Avili.

W południe bracia poprowadzili modlitwę, a następnie odwiedzili miejsca związane ze św. Teresą, spotkali się z karmelitami na Uniwersytecie Mistyki oraz z miejscowym ordynariuszem.

W planie odwiedzin mieli nie tylko Avilę, ale i Barcelonę. „Dla nas te dwa miejsca są źródłem. Teresa z Avili zachęca nas, byśmy w swoim życiu wspólnoty szli od jednego początku do następnego. A w Barcelonie kilka razy byliśmy przyjmowani niezwykle gorąco”, powiedział brat Alois.

Wczoraj Wspólnota z Taizé wraz z grupą ok. 100 wolontariuszy odwiedziła Avilę. W południe bracia poprowadzili modlitwę w słynnym klasztorze Encarnación, na którą byli zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta. Następnie odwiedzili miejsca związane z osobą św. Teresy oraz Uniwersytet Mistyki.

- To ważne wydarzenie nie tylko dla Uniwersytetu Mistyki, ale także dla całego miasta Avili. Wspólna modlitwa w kościele karmelitanek bosych pw. Wcielenia Pańskiego, pokazuje jak duchowość św. Teresy łączy, a doświadczenie mistyczne jest wspólnym dziedzictwem wszystkich chrześcijan.

Na modlitwie byli również przedstawiciele miejscowej Polonii. Mówi Pani Jolanta Grześków, prezes Stowarzyszenia Dom Kopernika.

- Dla naszego miasta jest to wielki zaszczyt oczywiście są zmobilizowani wszyscy mieszkańcy Avili i Polacy, którzy mieszkają tutaj, aby towarzyszyć [braciom z Taizé] Bardzo piękne i ważne spotkanie, przeżycie że młodzi ludzie chcą się modlić w mieście rodzinnym dwóch mistyków.

Dzisiaj bracia zatrzymają się jeszcze w Barcelonie, gdzie poprowadzą modlitwę w kościele Santa María del Mar. „Być może niektórzy z was mogą jeszcze zmienić trasę swojej drogi powrotnej i dołączyć do nas”, mówi brat Alois.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao