Abp Forte: boli nas, że nie możemy nieść pociechy rodzinom zmarłych

Włoscy biskupi odwiedzają dziś cmentarze, by tam modlić się za zmarłych wyniku COVID-19. Abp Bruno Forte, wybitny teolog i metropolita Chieti-Vasto przy bramie cmentarza w Chieti prosił Boga, by wyzwolił ludzkość od epidemii koronawirusa.

- Boże wszechmogący i wieczny, wielki jest nasz ból spowodowany tym, że nie możemy ofiarować pociechy płynącej z wiary rodzinom zmarłych w ostatnich tygodniach - mówił abp Forte, nawiązując do faktu, że we Włoszech decyzją władz zabroniono pogrzebów w kościołach. Zmarli z kostnicy lub krematorium wiezieni są bezpośrednio na cmentarz, gdzie w pochówku - bez Mszy - może uczestniczyć tylko kilka najbliższych osób.

- Przyjmij w swych ramionach tych, którzy umarli w wyniku epidemii i wszystkich innych zmarłych. Wyzwól ludzkość od tego zła. Niech będą cenne w Twoich oczach modlitwy i łzy tych, którzy stracili swoich bliskich. Ześlij swe pocieszenie ofiarom tej epidemii oraz płaczącym i pogrążonym w bólu - modlił się hierarcha.

Swą modlitwą objął także chorych, lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, prosząc Boga, by chronił ich przed niebezpieczeństwem, jakie niesie ze sobą pandemia.

pb (KAI/SIR) / Chieti

« 1 »

reklama

reklama

reklama