Brazylia: uduszono 72-letniego kapłana

Ks. Antônio José Gabriel z diecezji Leopoldina został uduszony przez 21-letniego mężczyznę, który następnie ukradł swojej ofierze samochód wraz ze wszystkimi rzeczami, które znajdowały się wewnątrz. Wśród nich był telefon księdza, który udało się namierzyć i dzięki temu zatrzymać mordercę.

W aucie policjanci nie znaleźli ciała 72-letniego kapłana. Sprawca porzucił je koło drogi. Podczas przesłuchania przyznał się do zabójstwa i kradzieży. Zeznał, że pieniądze, które zabrał księdzu Antônio, przeznaczył na narkotyki.

Biskup Edson José Oriolo dos Santos został mianowany pod koniec ubiegłego roku przez Papieża Franciszka. Objął diecezję Leopoldina w styczniu tego roku. Po otrzymaniu informacji o tragicznej śmierci kapłana swojej diecezji opublikował oficjalną notę, w której wyraził ubolewanie i żal.

„Czuję wielki smutek z powodu jego nagłej i gwałtownej śmierci, wyrażam solidarność z rodziną, wiernymi parafii w Santo Antônio do Aventureiro i wszystkimi licznymi przyjaciółmi zamordowanego. Szczególnie współczuję księżom posługującym w diecezji, braciom i przyjaciołom ks. Gabriela, którzy są zasmuceni tą okrutną wiadomością. Przeżywamy okres wielkanocny, dlatego zachęcam wszystkich do refleksji nad tajemnicą cierpienia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Odnówmy nasze zaufanie miłosierdziu Bożemu, które jest wielkim bogactwem, które od Niego otrzymaliśmy i powinniśmy cały czas o nim przypominać w różnych sytuacjach” – napisał hierarcha.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao