Ekwador: obrońcy praw człowieka przeciwko promocji aborcji w czasie pandemii

Koalicja 434 organizacji broniących praw człowieka z 16 krajów potępiła we wspólnej deklaracji starania ONZ i innych organizacji, które promują aborcję. „Międzynarodowy manifest za prawem do życia” trafił do ministerstw spraw zagranicznych rządów Kostaryki, Argentyny, Peru i Ekwadoru.

Dokument odrzuca oenzetowski plan reagowania humanitarnego na kryzys spowodowany COVID-19 dla Ekwadoru. Warunkiem uzyskania pomocy przez ten kraj jest zgoda na „bezpieczną, legalną aborcja”. W ramach propozycji 3 mln dolarów ma zostać przeznaczonych na szkolenia personelu medycznego pod względem wykonywania aborcji.

Manifest jest także odpowiedzią na „Wspólne oświadczenie w sprawie ochrony praw zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz promowania gender w reakcji na kryzys COVID-19”, formalnie poparte przedstawicieli 69 rządów.

„To niedopuszczalne, by próbować wykorzystać sytuację i przez tylne drzwi wprowadzić odrzucane przez konstytucję przestępstwo” – podkreśliła Martha Villafuerte z organizacji „Ekwador dla rodziny”.

Deklaracja przypomina, że społeczność międzynarodowa potrzebuje „skupienia się na polityce publicznej opartej na godności ludzkiej, by skutecznie położyć kres wszelkim próbom ingerowania lub atakowania suwerenności naszych krajów”. Wskazano przy tym na próby takiej ingerencji ze strony ONZ i jej głównych agencji.

Stanowisko obrońców praw człowieka zostało ogłoszone w momencie, gdy ONZ i inne organizacje międzynarodowe nie tylko agresywnie promują aborcję, ale atakują kraje takie jak Stany Zjednoczone, gdzie niektóre organy sądownicze nałożyły w obliczu kryzysu pandemii na przemysł aborcyjny te same ograniczenia w funkcjonowaniu, co na inne dziedziny medycyny. Tymczasem według zwolenników aborcji dostęp do tzw. praw reprodukcyjnych musi być w dobie pandemii priorytetowy i praktycznie nieograniczony.

rk (KAI/CNA/LifeSiteNews.com) / Quito, Nowy Jork

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama