Fatima: wierni na obchodach 103. rocznicy objawień

Rektorat Sanktuarium Matki Boże Różańcowej w Fatimie ogłosił, że zaplanowane na 12 i 13 czerwca obchody 103. rocznicy objawień maryjnych odbędą się w tej portugalskiej miejscowości z udziałem wiernych. Wcześniej nie było na to zgody.

Wcześniej to popularne wśród pielgrzymów miejsce kultu maryjnego było zamknięte od połowy marca z powodu epidemii koronawirusa.

Z kolei w pierwszych dniach maja portugalska policja informowała, że pomimo restrykcji związanych z epidemią koronawirusa wielu pielgrzymów zdąża na Fatimy na obchody 103-lecia rozpoczęcia objawień, zaplanowanych 12 i 13 maja. Niebawem rektorat sanktuarium zadeklarował, że nie wyda zgody na udział wiernych w tych uroczystościach, gdyż nie ma warunków do zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego w miejscu kultu. Zarówno rektor sanktuarium ks. Carlos Cabecinhas, jak też ordynariusz miejscowej diecezji Leiria-Fatima wzywali wiernych do pozostania w domach i śledzenia wydarzeń za pośrednictwem transmisji telewizyjnych.

Obecnie planowe uroczystości będą pierwszym dużym zgromadzeniem w sanktuarium fatimskim po wznowieniu tam 30 maja Mszy św. z udziałem wiernych.

mz (KAI/AE/SF) / Fatima

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao