Hiszpania: Twoi biskupi towarzyszą ci

„Twoi biskupi towarzyszą ci” to tytuł programu, w którym wystąpili w niedzielę późnym wieczorem hiszpańscy biskupi. Do boleśnie doświadczonych w tych dniach rodaków zwrócili się z przesłaniem nadziei.

Program, transmitowany przez TV TRECE i radio COPE, obejrzało ponad milion osób.

Stale rosnąca liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa oraz nowe przypadki zakażeń, ograniczenia w przemieszczaniu się, utrudniony kontakt z bliskimi, zamknięte parafie i pytania o koniec pandemii nie napawają nadzieją. Stąd hiszpańscy biskupi postanowili skierować się bezpośrednio do społeczeństwa ze słowami otuchy, bliskości i modlitwy w tych trudnych chwilach. „Wiara i modlitwa dają nam siłę, aby nieść ten krzyż”, powiedział kard. Ricardo Blázquez, przewodniczący Episkopatu Hiszpanii. „Miejcie ufność, nie traćcie nadziei, nie lękajcie. Modlitwa zwycięży”, mówili biskupi César Franco z Segowii i Beltrán Ginés z Getafe. „W tej sytuacji módlmy się o uzdrowienie duszy i ciała”, apelował abp Demetrio Fernández z Kordoby. Biskupi podziękowali za solidarność, pomoc i wzajemne wsparcie. Szczególne słowa wdzięczności padły pod adresem personelu medycznego. „Wydaje się, że Bóg jest nieobecny, ale bądźmy pewni, że nam towarzyszy”, podkreślił kard. Juan José Omella z Barcelony.

Blisko dwugodzinny program „Twoi biskupi towarzyszą ci” obejrzało ponad 1,1 mln osób. Jest to rekord TV TRECE. Z krótkim przesłaniem wystąpili wszyscy biskupi z wyjątkiem przebywających w szpitalu z powodu koronawirusa.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao