Kard. Burke: poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu bardziej potrzebne niż kiedykolwiek

Kardynał Raymond Burke ponowił swe wezwanie do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, o które prosiła Matka Boża Fatimska. Amerykański purpurat, który bierze udział w wirtualnym Rzymskim Forum Życia, podkreślił, że jest to dziś „bardziej potrzebne niż kiedykolwiek”.

Podczas forum prowadzonego przez organizację katolików świeckich Voice of the Family (Głos Rodziny) hierarcha wskazał na błędy komunistycznej Rosji, łącząc je z obecnym kryzysem i akcentując dużą rolę, jaką w nim odegrał ateistyczny reżim komunistyczny Chin. „Poświęcenie Rosji w Niepokalanym Sercu Maryi jest dziś bardziej potrzebna niż kiedykolwiek” – powiedział arcybiskup-senior Saint Louis w USA.

„Kiedy jesteśmy świadkami tego, jak zło ateistycznego materializmu, które ma swoje korzenie w Rosji, w radykalny sposób kieruje rządem Chińskiej Republiki Ludowej, zdajemy sobie sprawę, że wielkie zło komunizmu musi być uzdrowione u jego źródła poprzez konsekrację Rosji, jak wskazywała Matka Boża” – wyjaśnił. „Uznając konieczność całkowitego nawrócenia z ateistycznego materializmu i komunizmu na Chrystusa, wezwanie Matki Bożej Fatimskiej do poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu, zgodnie z jej wyraźnymi instrukcjami, pozostaje pilne” – dodał.

Wykład kardynała „Fatima: odpowiedź Nieba dla świata w kryzysie” dotyczył przede wszystkim pandemii koronawirusa, kwestii zawieszenia swobód obywatelskich i zagrożeń wobec godności osoby ludzkiej.


rk (KAI/LifeSiteNews) / Rzym

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama