Kard. Parolin będzie w Lourdes, sanktuarium dziękuje za wsparcie

Watykański sekretarz stanu weźmie udział w narodowej pielgrzymce Francuzów do Lourdes i 15 sierpnia będzie tam przewodniczył Mszy w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kard. Parolin będzie w Lourdes, sanktuarium dziękuje za wsparcie

Watykański sekretarz stanu weźmie udział w narodowej pielgrzymce Francuzów do Lourdes i 15 sierpnia będzie tam przewodniczył Mszy w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jak podkreśla bp Antoine Hérouard, delegat apostolski dla Lourdes, przyjazd kard. Pietra Parolina to wyraz wsparcia dla sanktuarium, które w konsekwencji epidemii koronawirusa boryka się z poważnymi problemami.

Krzysztof Bronk - Watykan

Zarówno sanktuarium, jak i całe miasto Lourdes żyje dzięki obecności pielgrzymów. A tych jest w tym roku bardzo mało. Choć pielgrzymi mogą już przyjeżdżać i modlić się przed Grotą Objawień, to jednak tego lata anulowane zostały wszystkie wielkie pielgrzymki.

Również doroczna narodowa pielgrzymka francuskiego Kościoła będzie miała bardzo ograniczony zakres. W tym roku wyjątkowo nie przewidziano na niej obecności chorych i niepełnosprawnych. Zapowiedziano jednak, że w wielu wydarzeniach tygodniowej pielgrzymki, takich jak Msze, procesje ze świecami czy konferencje, będzie można uczestniczyć za pośrednictwem telewizji i internetu. „Nieobecność chorych to dla nas bolesny cios, rozumiemy jednak powody takich rozporządzeń” – przyznał bp Hérouard. Wyraził on również nadzieję, że wizyta kard. Parolina będzie zachętą dla pielgrzymów we Francji i w innych krajach, by przybyć do Lourdes.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama