Kard. Tagle o wzroście liczby samobójstw

W związku z rosnącą liczbą samobójstw na Filipinach, kard. Luis Antonio Tagle wydał oświadczenie, w którym wyraził swoje zaskoczenie i smutek z powodu tej tendencji i wezwał do odnowy kulturowej.

Jako jeden z czynników powodujących wzrost liczby samobójstw kardynał wskazał rosnącą falę hejtu w mediach społecznościowych. „Jestem zasmucony i zszokowany widząc, jak niektórzy ludzie znajdują przyjemność z rozbijania życia innym” – powiedział hierarcha w wideoprzesłaniu. Purpurat podkreślił, że dotyczy to zwłaszcza młodych i jest bardzo niepokojące. „Boże Narodzenie pokazuje Boga, który chce zbawić, a nie rujnować” – dodał kard. Tagle.

W ostatnich trzech latach na Filipinach, w prowincji Iloilo (ponad 1,5 mln mieszkańców), 179 osób w wieku od 9 do 21 lat, próbowało popełnić samobójstwo. Trzydzieści pięć z tych prób okazało się udanych. „Liczba samobójstw zaczęła wzrastać niepokojąco w 2018 r. we wszystkich grupach wiekowych” – czytamy w raporcie filipińskiej agencji informacyjnej. Główne przyczyny samobójstw to: problemy rodzinne, nieodwzajemniona miłość, kłopoty w szkole, zastraszanie i prześladowanie, także w sieci.

Kard. Tagle w ostatnich latach był arcybiskupem Manili. Na początku tego miesiąca został mianowany przez Papieża Franciszka nowym prefektem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Źródło: Vatican News

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao