Kościół wspiera Żydów w walce z narastającym w Niemczech antysemityzmem

Kościół katolicki w Niemczech zapewnia Żydów o swym poparciu w walce z narastającym w tym kraju antysemityzmem. Tym razem nie będziemy już odwracać wzroku. Nie tylko jako obywatele, ale również jako chrześcijanie mamy obowiązek sprzeciwiać się antyżydowskim uprzedzeniom i atakom na Żydów – napisał kard. Marx w liście do Centralnej Rady Żydów w Niemczech.

Kard. Marx przyznaje, że powołanie do życia tej instytucji zaledwie 5 lat po zakończeniu wojny było znakiem, odważną i świadomą decyzją odbudowania życia żydowskiej społeczności w Niemczech, pomimo straszliwej historii Żydów w tym kraju oraz faktu, że wielu sprawców nie poniosło kary za swe zbrodnie.

Osobny list do Centralnej Rady Żydów, która obchodzi w tym roku 70-lecie swego istnienia, wystosował też nowy przewodniczący episkopatu Niemiec bp Georg Bätzing. On również wyraża ubolewanie z powodu narastania antysemityzmu w Niemczech i przyznaje, że działania Rady mające na celu zwracanie uwagi opinii publicznej na działalność ugrupowań ekstremistycznych i antysemickich odgrywa ważną rolę w rozwoju kultury demokratycznej w tym kraju. Ataki na Żydów są atakiem na naszą demokrację i nasze współistnienie – podkreślił bp Bätzing.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao