Meksyk solidaryzuje się z Włochami

Konferencja Episkopatu Meksyku solidaryzuje się z narodem włoskim. W specjalnym komunikacie zapewnia o swojej bliskości i modlitwie.

„W Meksyku podchodzimy do zagrożenia jakim jest wirus z pełną odpowiedzialnością” – mówi abp Alfonso Miranda Guardiola, sekretarz generalny episkopatu.

- 16 marca wysłaliśmy komunikat zalecając odwołanie Mszy w całej republice. Zrobiło to ok. 30 diecezji. Dzisiaj może być ich już 40 lub więcej. Inne powoli wprowadzają środki prewencyjne – informuje abp Guardiola. - Kościół jest bardzo świadomy, wierni wiedzą, że nie należy wychodzić z domów, stosują wszystkie środki sanitarne prewencyjne oraz uczestniczą w życiu Kościoła poprzez platformy cyfrowe, gdzie nadawane są Msze, modlitwa różańcowa, nabożeństwa godziny świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu. To wszystko przez sieci społecznościowe Facebook, Twitter, platformy medialne dzięki kreatywności duszpasterskiej, która rozwija się w całym Meksyku. Rząd nie wprowadził środków zapobiegawczych z należytym wyprzedzeniem. Ludzie sami mobilizują się i robią wszystko, aby zapobiec zarazie. Mają świadomość, że szpitale nie poradzą sobie, gdy dojdzie do zarażenie wielkiej liczby ludzi. Zabraknie łóżek i respiratorów. Polecamy się Bogu i Matce Bożej, aby nam pomógł zwyciężyć tę pandemię. Modlimy się za naród włoski, które teraz tak bardzo cierpi, za Hiszpanię, Chiny, za Europę i za wszystkie kraje, które walczą z tą trudną epidemią, która powoduje wiele zakażeń i śmierci.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao