reklama

Nie wychodzisz z domu z obawy przed wirusem? Wykorzystaj ten czas

Znajdź czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, to okazja żeby dobrze przeżyć Wielki Post, potraktować go jako rekolekcje w samotności – mówi kard. John Dew.

Wielu ludzi pozostaje w swoich domach z obawy przed koronawirusem. Kard. John Dew, arcybiskup Wellington w Nowej Zelandii, apeluje o przestrzeganie zaleceń władz i dbałość o higienę, ale także o dobre wykorzystanie czasu samoizolacji.

Wykorzystaj czas samoizolacji

 -Zachęcamy ludzi, aby byli naprawdę ostrożni w kwestii higieny, zwłaszcza kiedy są w tłumie. Nawet jeśli mają tylko przeziębienie, lepiej żeby pozostali w domu. To jest czas, w którym trzeba być gotowym do wzajemnej pomocy, zwłaszcza jeśli ludzie są odizolowani. Warto zadać sobie pytanie: co mogę zrobić? Może przynieść im jedzenie, zadzwonić do nich? – powiedział kard. Dew.

- Na całym świecie są tysiące ludzi, którzy obecnie są w samoizolacji, boją się zarazić. To dobry czas, żeby lepiej wykorzystać Wielki Post, znaleźć czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, skorzystać z aplikacji modlitewnych, których w internecie jest niemało, przeżyć ten czas w duchu rekolekcji, nauczyć się być samemu ze swoimi myślami. To nie tak, że nic od nas nie zależy. Jest całe mnóstwo rzeczy, które ludzie mogą zrobić, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao